wedstrijden competitie Zuid 2011

Ook dit seizoen organiseert het RTC (Regionale Technische Commissie) Regio Zuid weer een competitie voor alle leeftijdscategorieën.
Het wedstrijdprogramma ziet er als volgt uit:

16 april Schijndel Klik hier voor een verslag
7 mei Stevensbeek Klik hier voor een verslag
28 mei Nieuwkuijk Klik hier voor een verslag
25 juni Venlo Klik hier voor een verslag
9 juli Puttershoek Klik hier voor een verslag
10 september Brakel (finale) Klik hier voor een verslag


Het programma

Net als een paar jaar geleden willen we weer een kampioenschap regio zuid organiseren. We gaan kijken of dat lukt in Oss. Als dat niet gaat dan wordt het kampioenschap in Puttershoek verreden. Als datum hebben we vrijdagavond 1 juli gepland. Als de plaats en het programma vast staat krijgen jullie dat te horen..

Indeling in leeftijdscategorieën:

Junioren: Geboren 1994 -1995
Afstanden: 300m individueel, 1500m serie, 5000m puntenkoers of afvalkoers

Kadettten: Geboren 1996 – 1997
Afstanden: 300m individueel, 1000m serie, 3000m puntenkoers of afvalkoers

Pupillen 1: Geboren 1998 – 1999
Afstanden: 300m individueel, 500m serie, 2000m puntenkoers of afvalkoers

Pupillen 2: Geboren 2000 – 2001
Afstanden: 100m individueel, 300m serie, 500m in lijn

Pupillen 3: Geboren 2002 – 2003
Afstanden: 100m individueel, 300m serie, 100m slalom

Pupillen 4: Geboren 2004 of later
Afstanden: 100m individueel, 300m in lijn, 100m slalom

C1 + C2 + V1 + V2 + D2
30 minuten en 5 ronden
Senioren (klasse C2)
Senioren (klasse C1)
Veteranen (klasse V1)
Veterenen (klasse V2)
Dames (klasse D2)

Aanvang wedstrijden:
Jeugd: 10.00 uur
Senioren en veteranen 14.30 uur

Wil je aan de competitie deelnemen dan heb je een licentie van de bond nodig. Wil je aan één wedstrijd meedoen, bijvoorbeeld die op onze eigen baan in Stevensbeek, dan kan dat met een daglicentie. Dit kun je voor de wedstrijd bij het wedstrijdsecretariaat regelen.

Bij elke wedstrijd zijn punten te behalen. Op het eind wordt een eindklassement opgemaakt. Elke deelnemer mag een wedstrijd laten vervallen, dit kan een wedstrijd zijn waar de deelnemer, om wat voor reden dan ook, niet bij aanwezig kon zijn of de dag met het slechtste resultaat.

Ook dit jaar zal een aantal SVS-leden van onze club aan deze competitie meedoen. En wil je een keer een wedstrijd proberen, dan is de wedstrijd op 6 mei in Stevensbeek een mooi moment. We hopen dat de progressie die de wedstrijdrijders het vorig jaar geboekt hebben dit jaar voortzetting zal vinden. Veel succes met de voorbereidingen in de trainingen en straks ook bij de wedstrijden.

Voor verdere informatie of vragen over skeeleren als wedstrijdsport en de Competitie Zuid kun je terecht bij de voorzitter van de Technische Commissie: Toon Strijbosch (toonstrijbosch@svsskeeler.nl)Sterke seizoensopening SVS’ers in Schijndel

Renate Douwes
uitstekend op dreef

Vijf jeugdleden hebben
meegedaan aan de eerste skeelerwedstrijd van Stehmann Competitie Zuid
in Schijndel. Renate Douwes kende een uitstekende seizoensstart. Na
een 2e plaats op haar favoriete onderdeel de sprint werd
ze ook op de 1500 m tweede. Met een 4e plaats op de
afvalkoers stelde ze haar 2e plaats in het eindklassement
veilig.


Bij de kadetten meisjes
verschenen Jaccoline en Marjolein Zegers aan de start. Jaccoline
werd 4e in het eindklassement. Ze had de pech dat ze op
het laatste onderdeel, de afvalkoers, werd aangetikt, waardoor ze ten
val kwam. Anders had er waarschijnlijk een hogere klassering in
gezeten. Marjolein, voor het eerst uitkomend in deze klasse, werd
keurig 8e.


Rolina Oosterhoff reed
ook erg sterk. In een sterk deelnemersveld van 14 meisjes, werd ze
bij de pupillen 1 zevende in de eindrankschikking. Dit had ze vooral
te danken aan een sterke sprint waarop ze 4e werd. Luuk
Jan Zegers was de 5e SVS-deelnemer bij de jeugd. Hij
eindigde op de 9e plaats in het eindklassement.

Luuk Aarts debuteert
met 3
e plaats

Bij de senioren kwamen
maar liefst 6 SVS-deelnemers aan de start. Luuk Aarts, die afgelopen
winter nauwelijks aan trainen toekwam vanwege een liesoperatie,
maakte een uitstekend skeelerdebuut. Met nog maar enkele trainingen
in de benen kon hij zich verrassend in de kopgroep handhaven. Daarbij
maakte hij handig gebruik van zijn sprintcapaciteiten. Na het winnen
van een premiesprint halfweg koers meldde hij zich bij de sprint om
de dagzege ook weer van voren. Hij werd daarbij knap 3e.
Op de voet gevolgd door Peter van Loon, die zich tijdens de sprints
ook regelmatig van voren liet zien. Waarbij hij zijn specialiteit, de
spagaatsprint, in de strijd gooide. Peter werd 4e in het
dagklassement. Leon Weerts werd 5e. Ook hij reed bijzonder
sterk, deed veel kopwerk en probeerde in het laatste deel van de
wedstrijd alleen weg te rijden. Helaas werd hij door de kopgroep weer
ingerekend.


Van de overige SVS’ers
reden Willem Schwaner (10e) en Leon Stals (11e)
zich in de punten voor het klassement. Willem gaat steeds beter
rijden, hij kon zich geruime tijd in de kopgroep handhaven. Leon
Stals reed ook erg verdienstelijk, hij kwam als 2e
veteraan binnen. Het optreden van Jan van Loon was helaas van korte
duur. Hij viel uit.

De complete uitslagen vindt u elders op onze site onder “skeeleruitslagen”.Een warme en snelle dag in Stevensbeek

Op zaterdag 7 mei is de jeugd aan de beurt voor een enerverende wedstrijd in Stevensbeek. Totaal 71 deelnemers. Daarbij negen SVS-leden, een mooi aantal. Voeg daarbij het prachtige weer, de mooie accommodatie van SVS en je hebt een geslaagde dag.

Bij de allerjongsten (7 jaar en jonger) start Lieke Durand. Prachtig om te zien dat bij de 300m. Lieke gaat kijken bij de “tegenstander” die gevallen is hoe het ermee staat. Later staan deze
allerjongsten apetrots met hun medaille op het SVS-podium. Zusje Maureen start bij de pupillen 3. Met drie andere meisjes wordt flink gestreden. Ze wordt derde met zeer gering verschil achter nummer twee. Rolina Oosterhoff strijdt bij de pupillen 1 (geboren 1998/1999) met maar liefst elf andere meisjes om de hoogste eer. Bij de sprint wordt ze prima vijfde en eindigt tenslotte in het klassement als negende. Bij de jongens pupillen 1 eindigt Teun Cornelissen in de middenmoot. Zijn focus lag dit seizoen niet op het skeeleren maar kreeg de avond ervoor toch de kriebels, doet mee, en wordt prima zevende in een veld van tien deelnemers.

Bij de dames kadetten geven Jaccoline en Marjolein Zegers acte de presence in een veld van tien deelnemers. Jaccoline wordt na een stevig gevecht tweede in het klassement. Ze laat nummer drie nipt achter zich. Zus Marjolein wordt zevende en weet ook dat ze volgend jaar nog steeds in deze categorie uitkomt zodat ze dan wellicht voor het podium kan gaan.

Ook bij de kadetten jongens twee deelnemers van SVS. Daan Cornelissen (2e) en Werner Jans (3e) strijden om de plaatsen twee en drie. Op de puntenkoers levert dat iedere twee ronden een gevecht op tussen twee SVS-ers die elkaar geen duimbreed toe willen geven, maar na afloop zitten ze samen gezellig aan een consumptie.

Tot slot nog een podiumplaats bij de junioren. Hier zes dames aan de start. Voor sprintster Renate Douwes is vijf kilometer puntenkoers als slotafstand niet de meest favoriete afstand maar de derde plek wordt voor het oog van familie en neven niet meer uit handen gegeven.

een Skeelerwedstrijd-dag in Nieuwkuijk


We beginnen met een fraaie luchtopname van de baan in Nieuwkuijk. Een kenner ziet gelijk waar het venijn zich bevindt, dat is de wisseling per ronde van een kleine scherpe bocht en een grote ruime bocht.Regen in Venlo


Regen was het kenmerk van deze wedstrijd.Dit keer een verslag van onze jongste deelneemster Rolina Oosterhoff. Helaas was de accu van de camera bijna leeg, dus jammer genoeg slechts een foto.

9 juli een Skeelerwedstrijd-dag in Puttershoek

Zaterdag ochtend moest ik vroeg opstaan omdat we om 8 uur bij Henk moesten zijn. Het was 1 ½ uur rijden naar Puttershoek. Daar had ik meteen mezelf aangemeld. Ik was als 1ste aan de beurt van SVS. We moesten sprinten en hierbij was ik 4de geworden. Na mij moest de familie Zegers. Ze deden het perfect. Jacoline was 1ste en Marjolein had ook een goede plaats. Luuk-Jan deed het ook goed. Daan en Renate waren onbeschrijfbaar goed. Daan was 4de en Renate 1ste.

Middags was er de marathon. Renate deed ook mee en een jongen van de pupillen 1 ook. Na 20 minuten gaf Renate het op. Peter was 3de geworden.

In het begin was de baan erg nat. Maar gelukkig was hij al snel weer droog.
Om 3 uur gingen we weer naar huis. Het was een geslaagde skeeler dag.

print

Volg nieuws

Vul je E-mailadres in om in te schrijven voor het nieuws en E-mailmeldingen te ontvangen van nieuwe berichten.

Voeg je bij 65 andere abonnees

Archief

Sponsors

SVS Stevensbeek

ADRES

  • Clubgebouw SVS
  • Stevensbeekseweg 5
  • 5845 ER Stevensbeek

CONTACT

  • E-mail: svs@svsskeeler.nl
  • Telefoon: 06-33308940
  • (clubhuis: 0485-383195)